Ara

Şeytan/Satan Kimdir?Herkese esenlikler. Bugün sizlere İnsanlığın Gerçek Tanrısı Şeytan'dan bahsedeceğiz. Bu zamana kadar sizler onu 'Kötülüğün Efendisi', Cehennem Meleği gibi kötü lakaplar ile tanımış olabilirsiniz ki böyle tanımanızın sebebi de düşmandır. Ancak işin özü ve Şeytan'ın asıl lakabı Lucifer'dir. Lucifer ışık getiren demektir. Sabah Yıldızı gibi anlamlara da gelir. Sadece Şeytan'ın lakabı değil Venüs içinde kullanılırdı. Sizler Satan'ı dini kaynaklardan görüp ve daha fazla detaya inmeye gerek duymadığınız için maalesef gerçeklerden habersizsiniz. Halbuki, böyle bir varlığı, düşmanının dikte ettirdiği öğretilerden tanımaya çalışmak büyük bir mantık hatasıdır. Kimse düşmanı için olumlu bir şey söylemez. Peki ya madem Satan iyi neden bunca zamandır kötülük olarak lanse edildi? Yukarıda bunun cevabını verdim ama biraz daha bahsedeyim. "Gerçekler saklanamaz ancak değiştirilebilir." Bu söz size bir şey ifade ediyor mu? Evet düşmanın izlediği yöntem tam olarak bu. Tanrıların, antik altın çağların varlığını da saklayamayacaklarını biliyorlardı, bu yüzden kötülediler. Sümer'in Kalde bölgesinde kendisine direkt Şeytan da denen Satan, Pagan Tanrılarının başında olup, bir melek/angel değildir. Zaten "melek" kelimesi İbranice "molech" den türemiş olup, kral anlamına gelir. Düşman saldırısından çağlar önce, Pagan Tanrıları için rütbe olarak antik dönemlerde kullanılmıştır. Demon'lar Nordik ırkı olarak bilinen ırktandırlar ve Orion İmparatorluğu'ndandırlar. Satan, Orion İmparatorluğu'nun lideridir. Orion İmparatorluğu, Antik Mısır kaynaklarında Duat ve dini kaynaklarda "Hell" olarak geçen, Orion'da bir bölgedir. Dünyadaki ilk şehri kuran (Eridu- evden uzak ev anlamına gelir) ve kendi genlerinden vererek Homo Erectus formundan Homo Sapiens'i yani günümüz insanını yaratan Satan'dır. Can denilen biyoenerji/kundaliniyi veren, astral bedenleri fiziksel bedenlere çakralar yoluyla mühürleyen de Satan'dır. Medeniyeti, teknolojiyi, bilimi, sanatı, ve teknolojinin en ileri durumu olan astral teknoloji-ruh bilimini Tanrılar insanlara öğretmişlerdir. Satanizmde Tanrılar ve Satan ile birebir iletişim vardır. İnisiye olduktan hemen sonra, henüz duyma ve görme çakralarınız, astral hisleriniz gelişmediği için Satan ve Tanrılar'ı görüp duymanız mümkün olmaz. Söz konusu çakraların açılması için özel meditasyonlar mevcuttur ve günlük meditasyon ile de gelişmenize devam etmeniz şarttır. Ancak ileri evrelerde Satan ve Tanrılar ile onlar astral projeksiyon ile size ulaştığında ya da telepati ile rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz. Yine de, siz Satan ile iletişim kurmak isterseniz o sizi duyar, ve inisiyeden sonra atanan Gardiyan Tanrılarınız ile birlikte size yardımcı olur. Tanrılar mühürleri kullanılarak davet edilebilirler. Ancak Satan bizi kendisi ziyaret eder.

Kendim de dahil olmak üzere Satan ve Tanrılar ile iletişimde olan birçok SS/Spiritüel Satanist, onların görünüşü hakkında hem fikirdir. Tanrılar genellikle 2-3 metre boyundadırlar ve sandığınız gibi hiçte keçi kafalı değişik yaratıklara benzemezler tam tersine hepsi birbirinden yakışıklı ve güzellerdir. Satan, sayfaya koyduğumuz resimde tasvir edilene yakın fiziksel özellikler göstermektedir, ancak nadiren kanatlarla belirir. Aurası altın renklidir.

Ankh simgesinin içinde bulunduğu kupa sembolü ölümsüzlüğü simgeler.


Kupa, solar 666 güneş çakrasının sembolüdür, bu çakra Magnum Opus çalışmalarında en büyük rolü oynar.

 • Satan'ın günü Pazartesidir.

 • Satan'ın önemli renkleri Mavi, Kırmızı ve Siyahtır.

 • Satan, Sümerler'de EA ve Enki olarak bilinir. Enki, Dünyanın Prensi/Lordu anlamına gelir. Satan ismi ise dünyanın ilk dili Sanskritçe'de Sonsuz/Ebedi Gerçek demektir. Mısırlılarda Ptah, İskandinav-Norslar'da Odin, Keltler'de Wotan/Woden ve Türkler'de Tengri olarak geçer. Satan, Yezidilerde Taus olarak geçmektedir.

 • Tüm hayvanlar Satanizm/Paganizm'de kutsaldır. Satan için özel ve sembolik olan hayvanlar tavus kuşu, kuzgun, keçi, yılan ve ejderhadır. Yılan ve ejderha, antikler tarafından Kundalini alegorisi olarak kullanılmıştır, zira Kundaliniyi insanlara bahşeden Lucifer'ın kendisidir.

 • Satan için önemli astrolojik burçlar Kova ve Oğlak'tır. Kova Çağı, Yeni Çağcılar tarafından çalınmış ve bozulmuştur, aslında Satan'ın çağıdır. Altın Çağ'ın restore edileceği, insanların tekrar eski mükemmel hallerine dönecekleri, Tanrılar tarafından yönetilen bir dünyanın kurulacağı dönemdir. Ancak, belirli bir yılda gelmeyecektir, tıpkı doğadaki her şeyde olduğu gibi çalışarak, savaşarak, zafer sonucu Altın Çağ getirilecektir.

 • Satan'ın kutsal numaraları arasında 4, 7, 13, 40 ve 666 bulunmaktadır. 666, Güneşin ve solar çakrasının numarasıdır, mükemmelliği ve sonsuz yaşamı simgeler.

 • Satan'ın gezegenleri arasında Kova'yı yöneten Uranüs ve sembolik "Sabah Yıldızı" (Morning Star) olarak kaynaklarda geçen Venüs vardır.

 • Satan'ın yönleri Güney ve Doğu'dur. (Ritüellerde Satan için Doğu kullanılır.)

 • Satan'ın kişisel günü, kendisinin bizzat söylediği üzere 23 Aralıktır (Güneş, Oğlak'a doğru 1 derece eğimliyken) 22 Aralık gecesi ve 23 Aralık günü tüm inisiye Satanistler için önemlidir ve Satan'a adanmalıdır. Bu Kutsal döneme atalarımız "Nardugan" ismini vermişlerdir. Norsların "Yule", Keltlerin-Druidlerin "Alban Arthan" dedikleri bayramımız Antik Yunan'da "Dionysos Şenlikleri" ve Roma'da "Satürnalya" adıyla kutlanmıştır.

 • Satan'ın 7 oğlu vardır : Nergal (Hades/Pluto), Thoth (Hermes/Merkür/Ningishzidda), Set, Amon, Osiris ile birlikte Ziusudura ve Adapu/Adam/Adem de Satan'ın oğulları arasında sayılmaktadır.

 • Satan'ın söylediğine göre beş eşi vardır, Lilith bunlar arasından en sevdiği Tanrıçamızdır.

 • Satan'ın yarı-kardeşi, yönetimdeki 4 Tanrıdan biri olan Enlil/Baalzebub'dur.

Şeytan hakkında artık genel bilgilere sahipsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Esenlikle kalın.