Ara

Ruhaniyet ve Gelişim

Güncelleme tarihi: 6 Haz

Tüm okurlarımıza esenlikler. Ruhaniyet ve Ruhani gelişimden bahsedeceğim. İlk önce ruh nedir? sorusunu cevaplayalım.


Ruh Nedir?

İlk önce doğru bilinen yanlışlardan başlayalım.

Ruh;

 • Fiziksel bedenimizin bir parçasıdır.

 • beyinden ibarettir.

 • karakterimizi belirleyen bir DNA molekülüdür.

 • geleceği görebilir.

 • Bedenimiz öldüğünde ruhumuz da ölür.


Gibi saçmalıklar ile alakası yoktur. Ruh canlının özüdür, bedenimize ve bize hayat veren bir enerji kaynağıdır. Ruh Özün özü eterden meydana gelir ve nötrinolardan(Atom altı parçacıklar) oluşur, canlıya hayat veren enerjidir. Ruh sizi siz yapan astral bedeninizdir. Nötrinolardan oluştuğu saptanmıştır. Stanford Araştırma Enstitüsü'nün yaptığı araştırmalarda varlığı kesinleşmiştir. Ruh ışık ve tayfanın hem görünür, hem de görünmez taraflarından ve ışıklardan meydana gelmektedir. Dört element vardır. Ateş, Su, Hava ve Toprak. Bir de beşincisi ve diğer dördünün kaynağı olan "Eter" vardır. Elementlerin tüm varlıkları için vazgeçilmezdir. Ve ruhu oluşturur. 1956'da nötrino adı verilen atom altı bir parçacık keşfedildi. Bu parçacığının son derece küçük boyutu ve anlaşılması güç davranışı nedeniyle bilim insanlarının incelemesi oldukça zordu. Evrenin "eksik 9/10'unun" nötrinolardan ve nötrino benzeri parçacıklardan oluştuğu düşünülüyor. Merak etmeyin. Eter hakkında daha fazla yazı gelecektir.

Ruh ve Beden İlişkisi

Ruh ve beden ilişkisi hakkında çok fazla alegori vardır. Ama kısacası anlatmak gerekirse ruh bedensiz, beden de ruhsuz yaşayamaz. Beden ruha, ruh da bedene muhtaçtır. Bunun sebebi ise ruh bedene manyetik bir kordonla bağlıdır. Ölüm anında bu kordon kopar. Bedensel ölüm gerçekleşmiş olur. Bu yüzden ruh astral düzlemde dolanmaya başlar ve hayatta kalmaya çalışır. Ruh bedensiz fazla yaşayamayacağı için kendine yeni bir beden arar, en nihayetinde ise reenkarne olur.


Güç Meditasyonları Nedir?

Ruhumuzu geliştirmek mümkündür. Ve bu gelişim sonucunda yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Ruhumuzu Güç Meditasyonları ile geliştiririz.


Güç meditasyonu, günümüzde konuyla haşır neşir olsun olmasın ortalama insanın aklına “meditasyon” denilince gelen şeyden farklı bir olgudur. Güç meditasyonu derken sadece oturup “zihni boşaltma” (ki buna Boşluk/Farkındalık Meditasyonu denir) pratiğinden bahsetmiyoruz. Sadece bu meditasyonun da iradeyi güçlendirmek gibi belli faydaları olsa da, meditasyonun asıl amacı bu değildir. Aslen meditasyon, kişinin ruhunun ve zihninin güçlerini uyandırma amacı taşımaktadır. Farkındalık Meditasyonu da kişinin irade ve odak gücünü arttırma gibi yararlar sağlar tabii, ancak nasıl spor yapmaya zihinsel olarak hazırlanmak kişinin kaslarını güçlendirmiyorsa sadece, Boşluk/Farkındalık Meditasyonu da kişinin enerji bedenini güçlendirmez.


Asıl yapılması gereken, Tanrıların bize antik çağlarda da öğrettiği gibi enerji merkezlerini açmak, bedenimizin etrafındaki biyoelektrik alanını (aurayı) güçlü ve temiz tutmak ve bedeni, zihni ve ruhu daha da gelişmiş, dönüşümsel ruhani çalışmalar ve tecrübeler için hazırlamaktır. Bunlar sadece popüler anlayışıyla “meditasyon”la değil, Güç Meditasyonu ile olur. Bu konuda en sağlam, güvenli ve dengeli çalışmalar da bizde bulunmaktadır, ve uygulamak için Satanist olmanız gerekmemektedir. Neyden bahsettiğimizi deneyin görün, pişman olmayacaksınız.


Ruhani Gelişim

Güç meditasyonlarından almış olduğumuz enerji ile kısaca ruhumuzu güçlendiririz. Peki bu enerji ile ne yapılabilir?


 • Telekinezi (Zihin gücü((enerj)) ile cisimleri((yada maddeleri)) hareket ettirme.

 • Biyokinezi (Kendi vücudumuza hükmetmek. DNA’larımız üzerinde değişiklik yapmaktır.)

 • Duru Görü (Beş duyunun dışında, eşyaları, olayları ve düşünceleri algılama ve görmektir.)

 • Etkili büyü.

 • Ruhani bakış. (devil eye)

 • Hipnoz.

 • Kehanette bulunabilme.

 • Kusursuz çakra ahengi.

 • Kusursuz aura ve etkileşimi.

 • Negatiflikten arınma.

 • Geleceğe dair yorumlar yapabilme ve hissetme .

Gibisinden kabaca örnekler ile açıklayabiliriz. Ruhaniyette güç meditasyonları ile elde ettiğimiz enerji ile bu örneklerin hepsi, hatta daha ötesi bile yapılabilir.


Peki bunun Satanizm ile ilgisi nedir?

En nihayetinde ruhani gelişimi bir merdiven gibi düşünebilirsiniz. Adım adım ilerler, yavaş yavaş ilerler. Güç Meditasyonlarında yeteri kadar geliştiğimiz zaman(en azından yukarıda ki örneklerin hepsinde uzmanlaştığımız zaman) biz satanistler artık ruhani mükemmelliğe yaklaşmış oluruz. Yani Magnum Opus'a.(Tanrılarımızın arasına katılmak.)


Magnum Opus

Magnum Opus, Satanizm'deki en yüksek eserdir ve tüm meşru okült disiplinlerin, alegorilerin ve Tanrıların efsanelerinin nihai sonucudur.


Magnum Opus, fiziksel, ruhsal mükemmellik ve ölümsüzlüktür.


Magnum Opus'un etkilerinin yaşlanmayı tersine çevirdiği söylenir - gri saçlar doğal rengine döner, kaybedilen dişler yeniden çıkar, rahatsızlıklar tedavi edilir ve mükemmel sağlık geri kazanılır.


Güç meditasyonlarını yeterince yaptıktan sonra eğer Gardiyanımız, Tanrılar ve Şeytan da uygun görürse Magnum Opus'un tarifi verilir. Ve bunun sonucunda insanın Tanrısallaşma Dönemi başlar.


Ruhani gelişimin tamamlanması sonucunda tanrılarımızın arasına katılırız. Ama yine de bu gelişimin bir sonu yoktur. Tanrılarımız da hala meditasyonlar yapmaktadır. Kendilerini geliştirmeye devam etmektedir. Yani Ruhani Gelişimin hiçbir zaman sonu olmaz. Eğer Magnum Opus tamamlanırsa, bizim de sonumuz olmaz.


Magnum Opus hakkında daha detaylı bir yazı gelecektir. Esen kalın.

86 görüntüleme2 yorum