Ara

Teistik Satanizm ve Sahte 3 Kitap

Herkese esenlikler diliyorum. Bugün sizlerle -maalesef ki Türkiye'de gittikçe yaygınlaşan, önüne bir türlü geçemediğimiz- Sahteistik Satanizm'in Sahteistik kitaplarını yargılayacağız. Bu yazı birden fazla parttan oluşabilir, eğer sahteistik satanist arkadaşlarınız varsa yazıları onlara göndermekten çekinmeyin. İyi okumalar, hadi başlayalım. 1. BÖLÜM


2. Ayet:

Üzmez beni, sevmeyenlerimin ve cahillerin taktıkları isimler. Aksine, tüm ihtişamımı koyar ortaya onlar. Benden ve adlarımdan gelir, bütün ilerletici ve asil ve başkaldırıcı duygular. Albız benim; Mara benim; Seth benim; Loki derler bana; Benim, Satan Olan ve Satanas; Satanus'um ben. İblis'im; Şeytan'ım ben, içinizde Kaynayarak Uyuyan.

Açıklama:

'Seth benim', Seth'in Şeytan değil farklı bir Tanrı olduğunu basit bir google araştırmasıyla dahi bulabilirsiniz. Seth aslen Şeytan'ın 7 oğlundan biridir. Yine aynı ayette 'Satanus'um ben' dediğini görüyoruz. Satanus, Şeytan'ın sadece Latince çevirisidir. Özel bir isim olmamakla beraber hiçbir yerde Şeytan'ın özel ismi olarak geçmez. 9. Ayet:

Benim savaşım, sizin içinizdedir. Bütün insanlar benimdir demiyorum. Ben, bütün varlıkların içinde yaşayan Öz'üm diyorum. Size, şah damarınızdan daha yakın değilim. Ben zaten Siz'im.

Açıklama:

Bu ayette ise sözde Şeytan açık açık ben enerjiyim, herkesin içinde bulunurum. 'Ben zaten sizim' cümlelerinden anlıyoruz. Sadece enerjiden ibaret olan bir varlığın bilince sahip olmasını nasıl beklersiniz? Evet yeterli enerjiye sahip olunduğunda bu varlığın bilince ve bedene sahip olması beklenebilir ancak o zaman sadece enerji demek mümkün olmayacaktır. Bunun yanı sıra tabii enerjiye tapmakta pek mantıklı değildir. İşin gerçeği Şeytan sadece enerjiden ibaret olmadığı için rahatça devam edebiliriz.

2. BÖLÜM


1. Ayet:

En başından beri bendim yanınızda olan. Sizi aydınlattım ve uyardım dönem dönem. Bunun için de çeşitli araçlarım oldu. Zaman zaman da kahinlerim geldi; şimdiki gibi, Dünya'ya yeni bir çağın başlayacağını haber verecek olan.

Açıklama:

'Bunun için çeşitli araçlarım oldu' Evet burada ise bir Tanrının arabulucu olmadan insanlara etki edemeyeceğine değiniyor. Bu sağ elci bir düşüncedir. Bir Tanrının ne kahinlere ne de kitaplara ihtiyacı vardır. Şimdi asıl çelişki geliyor. Sizinde gördüğünüz gibi burada arabulucu lazım diyor ancak diğer ayetlere geçelim.
2. Ayet:

Ne zaman ihtiyacınız olduysa el uzattım size. Elimi uzatmam, bazen içinize doğarak oldu; bazen size verdiğim isyan duygusu ile. Bazen de kitaplarım oldu şimdiki gibi. Ama enderdir bu; az rastlanır.


Açıklama:

Kitapların olmasına ender rastlanır diyor. Yani arada sırada kitaplara ihtiyaç duyuyor çok sık olmasa da. Sabırla bekleyin geliyor çelişki.
4. Ayet:

Dünya'da, benim kitaplarım bazen oldu; bazen hiç olmadı; ama benim varlığım ve benden gelen mutluluk ve zevk, her zaman oldu. Sizi hiç bırakmadım. Benim kitaba ihtiyacım yok. Sizin tapınmanız da bana birşey sağlamayacağı gibi, bana güç de vermez. Ama bana tapmak, sizin zevkinizdir.


Açıklama:

Evet, burada ise 'benim kitaba ihtiyacım yok' diyor. Yani arabulucu olayını da reddetmiş oluyor. Yani şimdi adama sorarlar. Madem ihtiyacın yok niye her çağ kitap gönderiyorsun kardeşim diye. Tabii sorsakta bu kitabı yazdıran bir tanrı olmadığı için cevabı alamayacağız. Aynı ayette dikkat etmenizi istediğim bir şey daha var. 'sizin tapınmanız bana bir şey sağlamayacağı gibi güçte vermez.' bu ayeti ileride çelişkiye sokacağız. Aklınızda bulunsun.
22. Ayet:

Bütün sayılar benimdir; ama beni hep tek tanrıyla kıyasladılar. Bu yüzden benim sayım çift sayılardır. Bire karşı ikidir sayım. Ben, bir yerin özel tanrısı değilim. Ben herkesin içindeyim; bu yüzden benim bu kitabım ki, o, en güçlüsüdür ve benim kahinim ne doğudan çıktı, ne de batıdan. Kahinim, İki kıtanın tam ortasında ve doğuyla batının arasında ve iki denizin arasında olan ve iki parçaya bölünmüş olan, kadim kentten çıktı ve orada yazıldı kitabım ki, o, size özgürlüğünüzü getirecek.


Açıklama:

Burada ise tek tanrıyla kıyaslandığı için çift sayıları seçtiğini sölüyor. Bu açıkçası bayağı şeye benziyor, Hristiyanlıktan sonra anti-hristiyanlık satanizmi diye bir şey çıkmıştı. Hatta satanizm denilince hristiyan karşıtlığı geliyordu akıllara. Bu aynı o yani. Allah karşıtı mı olmak istiyorsunuz? Dikkat mi çekmek istiyorsunuz? Buyrun efendim. Bu ayetlerleri çok açıklamayacağım, durum yeterince açık. En fazla güler geçeriz.
55. Ayet:

Kurban istemez benim ibadetim; ki çok ender zamanlarda bir iki tanesi müstesna. Sizin kurbanınız, kendinizi anlamaktır ve teninizi yaşamaktır ve diğerlerinin ihtirasına da saygı göstermektir. Ama kurban vermeniz gerekirse o müstesna zamanlarda, asla ve asla öldürmek için öldürmeyin! Yiyemeyeceğiniz hayvanı öldürmeyin.


Açıklama:

Kanlı ayinlerin önü açık bırakıyor. Tam olarak yasaklanmıyor. Sözde Şeytan ile Allah'ın pek bir farkı yokmuş bunu da anladık. Allah açık açık kurban kesin diyor. Kitabı yazdıran sözde Şeytan ise önünü kesiyormuş gibi yapıp aslında alttan alttan, arada sırada yapın diyor. Sizlerde aa bak kitaplarda bile yasaklanmış diyip inanıyorsunuz.
56. Ayet:

Benim ihtiyacım yok kurbanlarınıza, ama onun faydası sizedir. Et olarak da, ruh olarak da. Ben, çöle gömülecek olan milyonlarca kurbanı kesmenizi emreden ve de buna ihtiyaç duyan, Sahte Tanrı değilim! Kan sarhoşluğu içinde ve tatmin edilmemiş şehvevi zevklerin tatmini ile öldürülür o kurbanlar ve cennet umulur bunun için. Ne kadar riyakarca!


Açıklama:

Evet üstte çok nadir ibadet için kurban olabilir dedi ama altta bundan vazgeçti herhalde. İhtiyacım yok diyor, ha birde diyor ki. Bu kestiğiniz hayvanın eti ve ruhu size faydalıdır. Hadi etini geçtim de, acı çekerek ölen bir hayvanın enerjisi ve ruhu nasıl bize faydalı olacak keşke biraz detaylı anlattırsaymış sayın kahininiz.
60. Ayet:

Ben, zevki yasaklamam ve insanın cinsel tercihini de. Zorla olanlar müstesna. Bunu hiç tasvip etmem. İsteyen, kendini istediği gibi yaşar. İster karşı cinsi beğenin, ister kendi cinsinizi. Bu, sizin meseleniz. Ben ancak zevkinizi kutsar; istediğiniz gibi olmanızı tasvip ederim. Ama Sahte Tanrı ve O'nun çocukları olan, sahte din adamları "En büyük günah, eşcinsellik "derler.


Açıklama:

Burada bir yazım hatası mı desek ne desek bilemediğim sorun var. Anlaşılan insanların cinsel yönelimleri aslen tercihmiş biz ve takip ettiğimiz bilim yanılmışız. Kutsal kitapta böyle bir hata da yapmazsınız yahu. 3. BÖLÜM


1. Ayet:

Kadına da, erkeğe de Eşitliği Getiren'im ben, öğretimle ve peşimden gelen seçkinlerime sağlayacağım ve sağladığım ve ezelden beri sağlamış olduğum imkanlarımla ve öğretimle. Gerçek eşitliği sağlayan, yalnız benim! Eşitliği bozan, insanlar arasındaki sahte dinlerin öğretileridir.


Açıklama:

İki cinsiyet arası eşitlik istemek mantık hatasıdır. Eşitlik değil adalet olmalıdır. Örnek vereceğim. Erkeğin biyolojik yapısı vücut olarak kadınlardan biraz daha gelişmiş ve güç odaklıdır. Bu yüzden ağır işleri daha basit yaparlar. Tabii bu kadınlar yapamaz değil, kadınlarda yapar elbette ancak kadınlara biraz daha zor gelecektir. Kadınların ise erkeklerden daha çok zekası gelişmiştir. Bu yüzden zeka baz alan işleri erkeklerden daha iyi yapabilirler. Bu erkekler yapamaz demek değil, aynı yukarda dediğim gibi erkeklerde yapabilir ancak kadınlar için daha basit olacaktır. Yani işin özeti kadın ve erkek arasında eşitlik değil adalet olmalıdır. Eğer bu kitabı yazdıran sözde Şeytan (!) bunu bilmiyorsa ee bir zahmet istifa etsin.
43. Ayet:

Ey Seçkinlerim! Seçkin olan eşlerinizi asla aldatmayın! Sizi aldatmaları için gereken zorlamayı da yapmayın. Ey Seçkinlerim! İnsan, tek eşli bir yaratık değildir asla.


Açıklama:

'İnsan tek eşli bir yaratık değildir asla!' Kulum dediği için Allah'a laf yapıp insana yaratık demek, pek mantıklı. Bunun dışında tek eşliliği de normal görmemek tam bir tanrının yapacağı iştir. :D Bu ayetleri gerçekten detaylıca açıklamaya gerek duymuyorum. Her şey yeterince ortada. Devam edelim.
55. Ayet:

Seçkinlerim açık olmalı birbirlerine ve eşlerine; ama bir seçkinimin eşi benim yolumda değilse, O, aldatabilir eşini; yalan söyleyerek ve belli etmeyerek. Ama kısıtlamamalı kendisini; eşi dışardakilerden diye. Açmamalı içini; bunu hazmedemeyen dışardaki insana.


Açıklama:

Burada ise düpedüz ayrım var. Anlaşılan sözde Şeytan'ın (!) etik anlayışı sıfır. Bununla da kalmıyor arkadaşlar, birazdan bu aldatmayı ibadet olarak isteyip zorunlu tutacak. Şimdiden spoiler verdiğim için kusura bakmayın. O an okuduğunuzda küçük çaplı bir şok geçirmeyin diye söyledim.
58. Ayet:

Cinsel arzunun sınırı ve kuralı yoktur. Herkes istediğini isteyebilir; - en yakın akrabadan veya en uzak yabancıdan - ama asla zorla olamaz bu; ne de kandırarak, ve çok küçük yaşlardakini, ne olduğunu anlamamasından istifade ederek.


Açıklama:

Mide bulandırıcı bir ayet. Ensestlik ne zamandan beri normal oldu sahteistik satanistler?
80. Ayet:

Dışardakilere gelince. Onlar sizindir. Eşit değillerdir benim gözümde. Onlara istediğinizi yapabilirsiniz. Bir dışardaki ile evlenen veya birlikte olan insanım, onu istediği gibi aldatabilir; hatta bunu yapmak zorundadır bana hizmet olarak.


Açıklama:

Yukarıda spoilerını verdiğim ayete geldik. Bu ayetin neresinden tutsam çamura batarım. Siz okuyup açıklamasını kendi mantığınızla yapabilirsiniz zaten.
Part 1 olarak şimdilik bu kadar yeterli. Bu ayetleri, bu kitapları okuyan herkes görüyor ancak dikkat etmiyorlar. Ben vurgulamak istedim. Devamı gelecek vakit buldukça. Esenlikle kalın.

47 görüntüleme0 yorum